Їстівні квіти. Частина друга.

edibleflowers_211

botanical_pattern_112
Як ви розумієте, не усі їстівні квіти цвітуть одночасно. Кожна квітка має свій сезонний період цвітіння, і це чудово. Адже з ранньої весни і до середини осені у нас є можливість збирати квіткові пелюстки для харчування. Звісно, я не врахувала можливість ростити квіти у теплиці. Декілька добре обладнаних теплиць з органічним методом вирощування могли б втілювати усі квітково-кулінарні фантазії шефів незалежно від сезону. А доки така міні-індустрія ще не реалізована, мусимо вирощувати та збирати квіти в садах та заміських луках-гаях-лісах.
Ось невелика шпаргалка про час цвітіння деяких істівних квітів:

Квітень: кульбаба, фруктові дерева, крокуси
Травень: фіалки, піони, чорнобривці, конюшина, волошки, бузок
Липень: флокси, настурція, троянда, лаванда, лілейники
Серпень: ромашка, троянда, жоржина
Вересень: чорнобривці, календула, хризантема

edibleflowers_214

Так, зараз вже марно збирати кульбабки, тож доведеться залишити екперименти з вином Рея Бредбері до наступного року.

Чудовий літній салат можна зробити з майже найсмачнішої та найкориснішої квітки — настурції. Жителі Південної Америки дуже люблять додавати у їжу цю рослину, суцвіття та листочки, вирощують їх там у промислових масштабах. Я ще з дитинства знаю. що її червонясті пелюстки та незвичайної форми смугасте листя є не лише їстівними, а й корисними. Моя бабуся ці яскраві квіти лагідно називає “красолі”. А як красиво після дощу збираються краплі до ковшоподібних листків…
Зараз ще не сезон, але згодом обов’язково поділюсь кількома рецептами з настурцією.

Раджу зараз звернути увагу на лісові та садові фіалки, адже вони не любителі палючого літнього сонечка. Цукрувати фіалки мені подобається навіть більше, ніж потім ласувати ними, такий це незвичайно вишуканий процес.
Якраз час ароматних та округлих піонів, деякі з кущових видів мають неперевершений смак.
В полях скоро засиніють блакитні краплі волошкові, пелюстки яких планую зібрати та засушити, потім додати до чорного чаю.
І я з нетерпінням чекаю на флокси, так-так, ті самі, з солодкою серединкою. Вони будуть чудовим акцентом у фруктово-ягідних салатах.
А якщо говорити про троянди, немає меж уяві…а ще спробуйте додати до морозива, наприклад, пелюстки шипшини та мальви, вони мають не такий виражений аромат, проте дуже ніжні.
А це те, що я вам робити не раджу — варення з бузку. Перш за все, дуже “апетитний” колір вийшов, ну і смак такий…ніби я їм гель для душу.
edibleflowers_215
edibleflowers_211
Літо радіє, квітчається, розливається сонячним теплом за вікнами наших офісів та будинків. Так, відірватись від електронного-віртуального ой як не легко, проте варто. Світ такий великий та барвистий!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial