карамельки на паличці.

lolipops_118
Чи лякає вас відсутність спеціальних форм та термометра в бажанні приготувати домашні карамельки? Нехай більше не лякає, дух старої школи відновить втаченні вміння. Адже, раніше не було ні високочутливих термометрів ні спеціальних силіконових форм, а карамельні когутики – були.
Історія карамелі, плавленого цукру, сягає у далеку далечінь історії. Щоб зберегти корисні властивості горіхів та лікувальних трав від спеки арабські медики дохристиянської епохи заливали їх плавленим тросниковим цукром, змішаним з медом. Це були перші карамельки, котрі, однак, мали на меті лікувати, а не розважати. Потім смак плавленого тросникового цукру відчули на своїх язиках перші хрестоносці, їм сподобалось. Так карамельки прийшли в середньовічну Европу. Цукор в той час був дуже дорогим задоволенням, тому карамельками ласували монархи та знать. В епоху Відродження, як вважають історики, з’явились саме льодяники на паличці. Не бруднились руки та об’ємні мереживні комірці, коли білокурі дівчата сонячної Флоренції частувались льодяниками.
lolipops_114
Принцип заливання карамелі в форму з цукрової пудри, який використовували аптекарі та лікарі стародавньої Европи, ми використаємо сьогодні. А кукурудзяний сироп, що почали додавати до карамелі в 50-х роках ХХ століття в Штатах, ми замінимо на мед. Точнісінько як у давні часи.
Палички я взяла у кіоску з кавою, що в парку Шевченка. Добрий кофімейкер мені їх дав цілу жменю, дякую. Якщо немає паличок, чудово підійдуть і шпажки для шашликів.
Карамелька=посмішка!

lolipops_111
Почнемо зі створення цукрової форми. Потрібно взяти деко, чи прямокутну тарілку зі стінками та наповнити її просіяною цукровою пудрою. Пудри потрібно близько 300 г. Потім, занурюємо у пудру дно склянки чи чарки, щоб спресувати пудру. Ці заглибини будуть нашою формою. Спресована пудра є доволі стабільною формою, все вдасться, переживати не варто. В кожну таку заглибину покладіть паличку.
lolipops_112_1
Приготуйте заздалегіть:
дерев’яні палички
кухонний термометр (якщо маєте)
прикраси для карамелі (у мене квіти та трави)

Фіалка, троянда та ромашка – їстівні квіти. Їх я й використовувала. А ще – м’яту та чебрець.
lolipops_113
А тепер займемось приготуванням карамелі.

Для 12 м’ятних льодяників:

250 г цукру
2 ст.л світлого меду
1 ч.л лимонного соку
3 ст.л м’ятного чаю (можна також додати м’ятну ессенцію до чаю – 5-10 крапель)

Почніть з важливої деталі – візьміть миску, в яку вміститься каструля, що в ній ви будете готувати карамель. Наповніть миску холодною водою, за можливістю – крижаною. Біля неї покладіть рушник. Якщо раптом гаряча карамель потрапить вам на пальці – засуньте їх в холодну воду негайно. Отримати опіки, коли працюєш з плавленим цукром, дуже просто.
В каструлі з товстим дном нагрівайте всі інгредієнти. Спочатку обережно перемішайте, а коли суміш почне закипати – не занурюйте туди нічого, окрім термометру. Карамель має нагрітись до 140-145° С. Це займає 4 хвилини для вказаної кількості продуктів, вкотре перевірила.
Коли температура сягне 145° С (4-5 хвилин після закипання карамелі) одразу занурте каструлю дном в миску з холодною водою, щоб зупинити реакцію. Вода та карамель будуть шипіти і булькати – це норм. Занурюйте лише на 10-15 секунд – потім поставте карструлю на рушник, що його ви завбачливо поклали поруч. Візьміть столову ложку та заливайте гарячу карамель у форму, до самого верху. Працюйте швидко і обережно!
lolipops_117
lolipops_115
Якщо ж вам не дуже хочеться возитись з пудровою формою, сміливо беріть силіконовий коврик. Ложкою наливайте карамель на дерев’яні палички. Вийде не так охайно, але теж нічого. 😉
lolipops_116
Коли карамель затвердіє, а це відбудеться за 30 хвилин, обережно дістаньте її з цукрової пудри, залишки пудри зніміть сухим пензликом. Запакуйте в харчову плівку, чи целофан. Даруйте дітям та друзям за нагоди. Вони будуть посміхатись, вкотре перевірила. Це точно!
lolipops_119
lolipops_121
lolipops_120

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial