Фестиваль молодого вина в Ужгороді

uzh_143

Божолє – молоде вино зі смаком літа, легке та підступне, як сама молодість. Винам виповнюється шість тижнів і вони, такі юні та грайливі, йдуть до продажу та дегустації. Свято українського божолє проходило за європейським ритмом – у треті вихідні листопаду. Уявіть собі довгий-предовгий погреб, де закарпатські винороби частують відвідувачів десятками видів вин. А ще уявіть шістьох подруг з келихами в руках у лівому кутку рингу, ой, тобто на початку дегустаційного погребу. Після куштування вина з назвою “Чорна магія” я раптом зрозуміла, що можу не пройти всю підземну дистанцію і поспішила до світла, сонця та джерела їжі. Як супермен у червоному плащі до нас на поміч прийшов Бограч – мадярський гуляш, гарячий та поживний. Дякуючи йому та нестримній енергії подруг-чарівниць я змогла продовжити дегустаційну подорож Совиними підвалами.
uzh_139
Виявляється, найніжніший та найвибагливіший сорт винограду, що зветься Трамінер, дуже цінується виноробами за його трояндовий аромат та пряний букет. Ізабеллу звуть банальною, а солодкі фруктові вина пропонують найпершими. Та справжня цінність цього фестивалю не у вині, а в людях, що його створюють. Натхненні молоді хлопці на чолі з дуже серйозним батьком запрошують відвідати їх маєток-виноробню в сезон збору врожаю(маєток!), старенька бабуся з красномовним прізвищем Ярош дає спробувати медове вино з корицею, жінка дістає приховане горіхове вино і каже, що лишилась одна пляшка, бо в неї боліла нога і вона довго не могла гуляти по лісу збираючи ті горіхи. Увесь цей локальний шарм, непідробна щирість та відкритість закарпатців, мов хустинка, оторочена заплутаними візерунками циганського колориту, закутала наші дівочі плечі. Сонце падало за обрій і Ужгород здавався мені таким казковим, таким затишним, як жодне місто дотепер. Я могла б розказати вам, що трапилось потім, але то таємна історія під кодовою назвою “Чорна магія”.
Фотографії дивіться всередині.

uzh_136
uzh_125

uzh_126

uzh_127

uzh_128

uzh_129
uzh_124

uzh_132

uzh_133

uzh_135

uzh_130
uzh_140

uzh_142_1

One Comment on “Фестиваль молодого вина в Ужгороді

  1. На ужгородском фестивале представляют лучшие образцы молодого закарпатского вина урожая текущего года от самых именитых виноделов области. Молодое вино благодаря своему небольшому сроку приготовления дарит своим ценителям уникальные неповторимые вкус и легкость.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial