тропіки за склом

orangerie_128

З новим роком..мороз..з різдвом..снігсніг..в Парижі ісламісти розстріляли редакцію журналу..снігсніг..добрий вечір тобі, пане господарю. Фууух, від зими вже втомилась. Коли холод проривається крізь ребра в моє тепле та ніжне серце, хочеться хоча б трохи тропіків. Тропіки вологі, в’язкі та тягнучі, як мікстура від кашлю. Як ліки, що так потрібні від ментальної застуди. Та де їх взяти, якщо твоє розташування 510 пн. ш., 310 сх. д., а за вікном ще й -20 за Цельсієм.
Оранжерея, теплиця, зимовий сад. Штучні кліматичні умови для рослин людство вигадало ще в далекому середньовіччі. Після хрестових походів монархи так вподобали ласувати цитрусовими, що навмисне видавали кошти на розробку та удосконалення теплиць. Оранж — апельсин, відповідно саме слово оранжерея — місце, де вирощують апельсини. В найбільшій теплиці Києва, що знаходиться в ботанічному саду ім. Фоміна знайшлись не лише цитрусові та бананові дерева. Там є маленька секвоя, 200-річна фінікова пальма, австралійські хвойні дерева, авокадо і ще безліч усього, що я не запам’ятала. Теплиці 180 років, виглядає вона шикарно як ззовні, так і зсередини.
Погляньте тут http://botanicus.kiev.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=30&Itemid=214 перелік екскурсій, що їх вам закохані у ботаніку екскурсоводи готові провести.
Я йшла за теплим вологим повітрям і зеленим лапатим листям і розчинилась у тиші з температурою +27. Краплі падали мені на носа з листків хлібного дерева, з листків кавового дерева. Дурманливо-оманливо пахли квіти олеандра, а кріз трикутні спітнілі вікна оранжево світило далеке зимове сонце.
І ще була така невловима присутність рядянськості. Совок, як принцеса Аврора, не помер — лиш заснув вічним сном в оранжереях, музеях та бібліотеках сучасного Києва.
Де ж той принц, що розбудить та оживить, приведе до тями ці прекрасні та дикі урбаністичні локації.
orangerie_138

orangerie_137

orangerie_135

orangerie_134

orangerie_132

orangerie_134_1

orangerie_133

orangerie_125

orangerie_128

orangerie_120

orangerie_117

orangerie_114

orangerie_116

orangerie_112

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial